Ak parti Logo ANA SAYFA | ANKETLER | FOTO GALERİ | ZİYARETÇİ DEFTERİ | İLETİŞİM
Başkan
DUYURULAR
Tüm Duyurular
 
E-BÜLTEN
E-Bülten


HABERLERBAŞSOY;23 NİSAN, TÜRKİYE'NİN KADERİNDE BİR DÖNÜM NOKTASIDIR.
Özet

AK Parti İl Başkanı Cemalettin Başsoy’un 23 Nisan Kutlama Mesajı

AK Parti Erzincan İl Başkanı Cemalettin Başsoy, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayımladı. Başsoy "23 Nisan, Türkiye'nin kaderinde bir dönüm noktasıdır"

AK Parti Erzincan İl Başkanı Cemalettin Başsoy , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında ; "23 Nisan Türkiye'nin kaderinde bir dönüm noktasıdır. Çocuklar, sevgi dolu yürekleri, ön yargısız ve aydınlık bakışlarıyla yaşamımızı zenginleştiren, geleceğimizin güvencesi, en değerli varlıklarımızdır. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ün, Türk ve dünya çocuklarına armağan ettiği bu anlamlı günün, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için mutluluğun, huzurun ve başarının yeni başlangıcı olması temennisinde bulundu.

Bundan tam 92 yıl önce büyük fedakârlıklarla kurulan ve milli mücadelenin merkezi olan TBMM, milletimizin bağımsızlığının ve bu konudaki kararlılığının en önemli sembolü olduğunu söyleyen AK Parti Erzincan İl Başkanı Cemalettin Başsoy ; "Türk milleti, hangi şart altında olursa olsun, milli egemenlik üzerinde hiçbir vesayet ve tahakkümün kabul edilmeyeceği bütün dünyaya ilan etmiştir. Bu gün de özgür, bağımsız, birlik ve beraberlik içinde bir Türkiye'yi geleceğe taşımak bizlerin ve çocuklarımızın en önemli görevlerindendir. Türkiye'yi karanlıklardan kurtararak aydınlık gelecekler inşa etmek bizlere düşen önemli bir vazife, genç nesillerimiz ise aydınlıkları sürdürecek birer meşaledir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm dünya çocuklarının kardeşçe kutladığı, barış içinde yaşanabilecek bir dünyanın tohumlarının atıldığı ilk ve tek çocuk bayramıdır. Türk çocuklarının bu onurlu görevi en güzel şekilde yerine getireceklerine inanan Atatürk de, bu büyük sevgi ve inancının bir ifadesi olarak bugünü Türk çocuklarına armağan etmiştir. Ulu Önder Atatürk; 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Milleti yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır. Tek bir egemenlik vardır, o da ulusal egemenliktir' demiştir.

Bugün bizlere düşen görevde, teslim aldığımız bu kutsal emaneti bizden sonra yaşatacak olan nesillere en ileri seviyede teslim etmektir. Hepimiz biliyoruz ki, medeniyet yarışının bir sonu yoktur. Bizler ulaşabildiğimiz en son noktada bayrağı sevgili çocuklarımıza emanet edeceğiz. Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir ve millet kendi egemenliğine her zaman sahip çıkacaktır. Geleceğe bırakabileceğimiz en güzel miras; daha güzel, daha özgür ve daha huzurlu bir Türkiye olacaktır. Milli Mücadeleye emeği geçmiş olan herkesi rahmetle anıyor, Yüzlerinde gülücüklerin, kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmamasını temenni ettiğimiz, bunun için büyük gayret sarf ettiğimiz geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın ve tüm milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 92. yıldönümünü kutluyorum, tüm dünya çocuklarının barış ve huzur içinde yaşamasını diliyorum" dedi.

 
 
 Takvim 23.04.2013 Görüntüleme 512 defa görüntülendi
Fotoğraf Galerisi Ziyaretçi Defteri Anket
Gençlik Kolları Kadın Kolları Akim Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Özürlüler Koordinasyon Merkezi Kütüphane Siyaset Akademisi Ak Kanal
Halitpaşa Cad. Zekeriya Önler İşhanı Kat:3 ERZİNCAN
Tel: (0446) 223 70 73 / Fax: (0446) 214 64 31
© Copyright 2011 Ak Parti Erzincan İl Başkanlığ
KaleNet